A A A

Typy stron Internetowych

Strona WWW może mieć bardzo różny charakter. Na przykład może być to witryna informacyjna, posiadająca zbiór informacji na dany temat. Jest to zazwyczaj bogate źródło wiedzy, z którego można czerpać pełnymi garściami. Zazwyczaj są to strony bezpłatne, choć są serwisy, z których możemy skorzystać tylko po uprzednim uiszczeniu opłaty, na przykład przez wysłanie smsa. Stroną taką mogą być zainteresowane branże oferujące usługi lub produkty z nią związane, często tak właśnie jest, wszystko zależy od tego, jak popularna jest dana witryna i co oferuje osobom ją odwiedzającym. Najczęściej zainteresowanie inwestorów objawia się chęcią zamieszczenia na niej reklamy, czy artykułu sponsorowanego. Reklama w Internecie zamieszczona w dobrym miejscu, w takim, w którym może być obejrzana przez wiele osób, to czysty zysk.

Strona może być ukształtowana jako forum, na którym wypowiadają się przeróżne osoby, na bardzo różne tematy, na przykład związane z ich zainteresowaniami, czy pracą. Może także zawierać zbiór zdjęć, który jest w ten sposób udostępniany innym osobom, najczęściej znajomym i rodzinie, ale nie tylko, może być ona też swego rodzaju pamiętnikiem, blogiem.

Duży procent stron w sieci internetowej to strony tak zwane firmowe, które prezentują ofertę określonej instytucji, na przykład sklepu, apteki, miejsca, gdzie można kupić usługę, czy zlecić jakieś zadanie. Jest ich zazwyczaj bardzo dużo, dlatego konkurencja w tym względzie jest przeogromna.

Coraz częściej strony WWW to portale społecznościowe, na których rozgrywa się drugie życie. Przez łącza grupy osób znających się z reala, czyli z rzeczywistości, z realnego życia, rozmawiają, dzieli się spostrzeżeniami, własną twórczością, zdjęciami, śmiesznymi filmikami. Taki kontakt ma wiele zalet – jest przede wszystkim wygodny, można go rozpocząć i przerwać w dowolnym momencie. Mamy możliwość prowadzenia go w dowolnej chwili, nawet w środku nocy. Gdy nie mamy ochoty na dłuższe pogawędki, pod byle pretekstem możemy je przerwać. Co ciekawe spotkania w sieci są coraz doskonalsze, możemy nie tylko czytać własne słowa, ale także mówić do mikrofonu, widzieć osobę z nami rozmawiającą przez kamerę. Ponadto w porównaniu do innych form kontaktu są one wyjątkowo tanie.

Strony WWW oferują nam także rozrywkę. I tak w sieci znajdziemy witryny poświęcone maniakom gry. Znajdziemy na nich bogatą ofertę spędzenia wolnego czasu na grach interaktywnych. Nie do przecenienia jest fakt, że w Internecie możemy grać samemu jak i w większych grupach. Wybór gier w sieci jest tak ogromny, że nie sposób ich tu wymienić.